W nawet najlepiej urządzonych domach zdarzają się usterki różnego rodzaju, które wymagają szybkiej interwencji. Jedną z takich częstych usterek są pęknięte rury wodno-kanalizacyjne. Są one przyczyną zalewania pomieszczeń zlokalizowanych na niższych kondygnacjach, ale również w mieszkaniu, w którym następuje wyciek powodują zniszczenia. Pęknięte rury, z których w ścianach cieknie woda są trudne do zlokalizowania i bardzo kłopotliwe. Mogą doprowadzić do konieczności kucia posadzek i ścian co powoduje konieczność przeprowadzenia remontu. Zalewają ściany, które w niedostatecznie dogrzanym budynku mogą skończyć się fatalnymi nalotami pleśni i grzybów.

Bardzo trudno jest się ustrzec od ewentualnych wycieków – wszystko zależy od stanu instalacji i tego, jak dawno została położona. Dlatego też zawsze lepiej postawić na materiały droższe, najlepszej jakości i zlecić wykonanie instalacji profesjonalistom, niż później żałować, że się nie doinwestowało mieszkania. Z reguły sami zauważamy, że w mieszkaniu następuje wyciek – pod panelami robią się wybrzuszenia, tapeta odchodzi od ściany, ściana jest wyraźnie wilgotna, a sąsiedzi z dołu narzekają, że cieknie im z sufitu. Taka sytuacja wymaga jak najszybszej interwencji, aby nie dopuścić do pogłębienia strat. Jeśli potrzebny jest dobry hydraulik Kraków ma wielu specjalistów gotowych pospieszyć z pomocą. Najlepiej jest skontaktować się z najbliższym czynnym 24 godziny na dobę pogotowiem hydraulicznym.

Pęknięte rury można dokładnie zlokalizować za pomocą specjalistycznej kamery termowizyjnej – dobry hydraulik powinien ją mieć na wyposażeniu, ponieważ zdecydowanie ułatwia ona sprawę. Po odcięciu zaworów wody i zlokalizowaniu przecieku specjalista przystąpi do wydobycia pękniętego fragmentu ze ściany i naprawi lub wymieni tę rurę. Istotą jego działania jest, aby dokonać tego szybko i precyzyjnie. Dzięki temu oszczędzi sobie czasu na poszukiwanie miejsca, w którym wystąpiło pęknięcie, a właścicielowi budynku zaoszczędzi ewentualnego kosztownego remontu. Położenie nowych płytek, wymiana paneli czy zmiana tapety prawdopodobnie mogą być i tak potrzebne, ale im wcześniej wykryje się pękniętą rurę, tym mniejszy zasięg będą miały straty.