Szopy są najlepszym miejscem do przechowywania narzędzi ogrodowych, kosiarek, samochodu, rowerów itp. Są one również doskonałym miejscem dla dzieci, aby grać wokół i zrobić ich własny dom.

Istnieją różne rodzaje szop dostępnych na rynku, ale większość z nich wykonana jest z metalu i są one zbyt drogie. Tak więc, jeśli nie masz wystarczająco dużo budżetu na szopie i chcesz zrobić to sam, to tutaj są pewne podstawowe pomysły, które poprowadzi Cię.

Pierwszym krokiem jest, aby zdecydować o wielkości szopy. Upewnij się, że mierzysz przestrzeń, gdzie planujesz umieścić szopę i dodać co najmniej 30% więcej niż to. To pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję dla przestrzeni, którą masz.

Następnie trzeba będzie zebrać wymagane materiały. Najważniejszym materiałem jest drewno. Możesz kupić wymaganą ilość drewna z lokalnego stoczni lub jeśli masz wymaganą ilość pieniędzy, to można zrobić szopę z drewna.

Będziesz także potrzebował trochę gwoździ, śrub, zawiasów, zawiasów, śrub itp. Można je dostać z lokalnego sklepu z narzędziami.

Zacznij od ramy

Zacznij od ramy szopy. Będzie to podstawa szopy. Będziesz musiał użyć odpowiedniej wielkości drewna, a następnie wykonać ramę. Wytnij potrzebne drewno w pożądanym kształcie i długości.

Pierwszą warstwą będzie dół, który będzie pełnił rolę podstawy. Będziesz musiał również przymocować ramę w ziemi. Rama jest bardzo ważna, ponieważ będzie utrzymywać całą konstrukcję szopy.

Można również zrobić szopę z cementu lub betonu, ale jeśli wybierzesz cement lub beton, to trzeba będzie zrobić fundament pierwszy.

Teraz możesz zacząć dodawać ściany. Użyj odpowiedniej wielkości drewna i wyciąć go w wymaganym kształcie. Po wycięciu wymaganych kawałków drewna, a następnie naprawić go z gwoździami. Można również użyć śrub, jeśli chcesz go naprawić mocno.

Następnym krokiem jest wykonanie dachu. Najpierw należy wyciąć drewniane kawałki, a następnie przymocować je za pomocą zawiasów.

Następnie trzeba będzie zrobić drzwi i okno. Drzwi i okno to dwie najważniejsze części szopy. Upewnij się, że robisz je zgodnie z wysokością i szerokością.

Gdy masz już drzwi i okno, wtedy trzeba będzie zrobić uchwyty. Wykonaj uchwyty zgodnie z wielkością drzwi i okna.

Po ustaleniu drzwi i okien, trzeba będzie zrobić dach. Jest to najważniejsza część, ponieważ będzie trzymać całą strukturę szopy. Zrobić dach w zależności od wielkości szopy i rodzaju dachu, który chcesz.

Trzeba będzie również zrobić podłogę szopy. Zrób podłogę zgodnie z wielkością szopy i zrobić ściany tak niskie, jak to możliwe.

Upewnij się, że pokryć boki szopy ze sklejki lub innego arkusza.