Koc to nic innego, jak pomysłowe okrycie, które przyda nam się w wielu sytuacjach. Sytuacje te to np. wypadek samochodowy, który zdarzyć się może każdemu. Koc ten powinien być zawsze w samochodzie, on jest nawet przydatny w czasie zimnych dni, gdzie to możemy stanąć gdzieś w szczerym polu, gdyż zepsuje nam się samochód. Wówczas możemy się okryć czy też nasze dzieci, by nie zmarzły, różnie to bywa w czasie podróży samochodem. Dlatego też tego rodzaju koc warto zawsze mieć na tylnej półce, lub na tylnym siedzeniu, by można było go użyć w czasie niekomfortowych sytuacji.

Pled to również koc, jednak jest on bardziej miękki, ma trochę inną strukturę. Jednak jest on bardzo dogodną formą okrycia. I można znaleźć różne jego rodzaje, wielkości, wzory i kolory. Pled czy koc to nakrycie, które służy w np. zakryciu fotela, mebla, stołka, który właśnie mamy zamiar użyć.

Pled to bardzo miękkie nakrycie, które może posłużyć jako okrycie dziecka w foteliku, jak i również w domu, w czasie popołudniowej drzemki, przyda się w sam raz do okrycia osoby śpiącej.