Willa to zazwyczaj kojarzy się nam z białym dużym budynkiem, który wygląda bardzo masywnie, jest zazwyczaj ogromny i posiada odmienny kształt ścian od zwykłego domu. I wyróżnić można 3 rodzaje willi, które są dostępne na rynku. Pierwsza willa to miejsca, która jest zazwyczaj budowana w wielkich miastach. Kolejna to willa wiejska, która zazwyczaj wykonywana jest według projektu na wsi. Inna, czyli 3 i ostatnia willa to nadmorska, która wykonywana jest według projektu wraz z basenem.

I willa to pewna klasa domu, która prezentuje się nieco inaczej, posiada dodatkowo basen, ogród, ma inne przeznaczenie niż zwykły mały domek.

Mały domek to nic innego, jak obiekt, który ma za zadanie spełnianie standardów typowych dla domu. Powinien posiadać pomieszczenia typu kuchnia, łazienka, pokoje, sypialnia. I nie musi to być domek piętrowy, czy też z mnóstwem pokojów, jedynie dla grona rodziny. Cena takiego małego domku jest nieco niższa niż cena willi.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że willa a domek to dwa różne obiekty spełniające różne zadania. Choć różnią się niewiele, to mają ten sam cel, są potrzebne do życia w nich.