Nowoczesne domy to jedne z najbardziej wyrachowanych obiektów. Obiekty te są w przystępnych cenach i służą długie lata, gdyż mają wprowadzone nowoczesne rozwiązania. Wyróżnić można kilka rodzajów tych nowoczesnych domów, np. domy mobilne, domy modułowe, domy podziemne itp.

Pierwszy z tych domków to mobilny, wykonany dla kilku osób max. 12. I jest to domek o metrażu ok. od 22 do 48, w nim znajdują się wszystkie elementy, które są potrzebne, by normalnie funkcjonować.

Kolejny domek to modułowy, polega na składaniu kilku elementów, które tworzą większy dom, przedtem był on mniej popularny, gdyż przypominał kontener. Jednak dziś jest zaliczany do domów nowoczesnych.

Inny model to domek podziemny, który nie wymaga takiej eksploatacji zasobów, jak domy nad ziemią, są bardziej ekologiczne, niż by się wydawało.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że nowoczesne domy to krzyk mody, który został chwilowo zatrzymany poprzez wysokie ceny. Jednak przyjdzie czas, że każdy obywatel będzie mógł sobie pozwolić na tak ciekawy dom.