Każdy aranżator wnętrza staje przed wyzwaniem zagospodarowanie bezpośredniego pobliża okna. Okno to element domu, który spełnia bardzo ważne funkcje w codziennym życiu. To nie tylko źródło codziennego światła słonecznego, ale również narzędzie do wentylacji pomieszczenia oraz jego izolacji. W związku z tym meble, które znajdują się w jego pobliżu, powinny umożliwić szybki i komfortowy dostęp do okna. Musimy również uważać na to, by meble nie zasłaniały okien, ponieważ w ten sposób ograniczą dostęp światła oraz utrudnią nasze codzienne życie.

W bezpośrednim towarzystwie okna bardzo dobrze czują się małe meble, takie jak komody oraz szafki. Ich wysokość sprawia, że nie utrudniają one korzystania z okna i jednocześnie gwarantują optymalne wykorzystanie przestrzeni, która znajduje się tuż przed nim. W takich szafkach możemy trzymać niezbędne w domu przedmioty, ubrania lub dokumenty, które chcemy ukryć przed wzrokiem gości, którzy nas odwiedzają. Jednocześnie blat szafki może być doskonałym miejscem na postawienie tam dekoracji kwiatowej, która potrzebuje naturalnego światła do prawidłowego wzrostu. Idealne meble do każdego okna możemy znaleźć w sklepie internetowym https://www.mebelki.pl/. Jeżeli mamy duże, panoramiczne okna, to warto uwolnić je od jakichkolwiek mebli.

Co jeszcze w pobliżu okna?

Największe meble warto ustawiać z dala od okien tak, by nie przysłoniły całego pomieszczenia. Meble przede wszystkim nie powinny znajdować się w tzw. świetle okna. Odpowiednie oddalenie mebli użytkowych od okien pozwoli na ich komfortowe wykorzystywanie i cieszenie się ciepłym światłem słonecznym, co doceniamy zwłaszcza w trakcie zimnych dni. Słońce delikatnie ogrzeje nasze wnętrze i tchnie w nie trochę życia i pozytywnej energii.

Okna determinują ustawienie mebli, w tym między innymi biurka. Optymalnie jest ustawić biurko w ten sposób, aby naturalne światło słoneczne padało na nie z lewej strony. Umożliwi to skuteczne codzienne wykorzystanie mebla oraz zwiększy odpoczynek naszych oczu, które narażone są na duży wysiłek, jeżeli brakuje odpowiedniego oświetlenia lub jest ono zbyt rażące dla naszych oczu. Powyższe wskazówki to kilka porad, jak zadbać o prawidłowe ustawienie mebli w pobliżu okien.