Jak wiemy olejki eteryczne są używane w aromaterapii i mają różne zastosowania. Dzisiaj dzielę się z wami kilkoma niesamowitymi i skutecznymi sposobami czyszczenia domu przy użyciu olejków eterycznych. Tak więc, tutaj mam zamiar podzielić się z wami następującymi koncepcjami domowymi i zobaczysz, jak są one korzystne dla twojego domu.

1. Czyszczenie domu

Jeśli szukasz skutecznych sposobów czyszczenia domu, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj dostaniesz kilka niesamowitych sposobów czyszczenia domu za pomocą olejków eterycznych.

2. Odświeżanie powietrza

Jeśli mieszkasz w gorącym i wilgotnym klimacie to oczywiste jest, że twój dom stanie się nieco brudny i pełen wilgoci. Wilgotne powietrze spowoduje, że kurz przyklei się do twoich mebli i ścian, a także otrzymasz zły zapach w swoim domu. Więc, aby pozbyć się tego złego zapachu, można użyć następujących olejków eterycznych i uczynić swój dom świeżym i czystym.

Rozmaryn:

Rozmaryn jest naturalną rośliną, która od wieków jest używana do czyszczenia i usuwania złego zapachu z domu. Możesz dodać 1 do 2 kropli rozmarynu do miski z wodą i pozostawić na jakiś czas.

Clary Sage:

Szałwia muszkatołowa to zioło, które jest pełne składników odżywczych i pomaga w usuwaniu zapachu. Możesz dodać 1 do 2 kropli szałwii muszkatołowej do miski z wodą i pozostawić na jakiś czas.

Frankincense:

Frankincense jest żywicą, która jest wydobywana z drzewa. Możesz dodać 1 do 2 kropli kadzidła do miski z wodą i pozostawić na jakiś czas.

3. Czysta kuchnia

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie kuchni, ale jeśli chcesz uzyskać czystą i higieniczną kuchnię to możesz spróbować tych metod.

Cytryna:

Możesz wymieszać 3 do 5 kropli cytryny z 1 filiżanką octu i pozostawić na 15 minut.

Peppermint:

Mięta pieprzowa jest pełna witamin i oczyści Twoją kuchnię i sprawi, że będzie świeża. Dodaj 2 do 4 kropli mięty pieprzowej do miski z wodą i niech siedzi przez jakiś czas.

4. Czyste łazienki

Łazienki służą nie tylko do kąpieli, ale także do czyszczenia i usuwania brudu. Tutaj dostaniesz kilka niesamowitych sposobów na czyszczenie łazienki.

Lawenda:

Lawenda to roślina, która ma orzeźwiający zapach. Możesz dodać 1 do 2 kropli lawendy do miski z wodą i pozostawić na jakiś czas.

5. Usuń zapachy

Jeśli cierpisz z powodu złego zapachu w swoim domu, to możesz spróbować następujących olejków eterycznych.

Trawa cytrynowa:

Trawa cytrynowa to roślina, która ma orzeźwiający i czysty zapach. Można dodać 3 do 4 kropli trawy cytrynowej do miski z wodą i niech siedzi przez jakiś czas.

Pomarańcza:

Pomarańcza ma świeży zapach i usunie zły zapach. Możesz dodać 2 do 3